BelediyelerKonya HaberManşet

2020 YENİ PARKLAR VE YEŞİL ALANLARDA MERAM İÇİN ATILIM YILI OLDU

2020 tüm olumsuzluklara rağmen Meram için parklar ve yeşil alanlar yılı oldu.  Toplam alanı 40 bin metrekarenin üstünde 15 park ve oyun alanının yapımını tamamlayan Meram Belediyesi, ilçenin iki büyük parkında başlattığı revizyon işlemlerinin tamamını bitirerek hizmete yeniden sundu. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, tamamlanan, devam eden ve proje aşamasındaki park ve oyun alanları ile 2020 yılının Meram’ın yeşil dokusu adına ‘hamle yılı’ olduğunu söyledi.

 

2020 yılı yaşanan pandemi sürecine rağmen Meram’ın park ve yeşil alanları için adeta atılım yılı oldu. Meram Belediyesi gerçekleştirdiği yoğun çalışmalarla ilçeye toplam alanı 40 bin m²’nin üstünde 15 park ve oyun alanı kazandırdı. Belediye diğer taraftan Meram’ın iki büyük parkında başlattığı revizyon çalışmalarını bitirerek vatandaşların hizmetine sundu. Tamamlanan, revize edilen  toplam park sayısı 18, toplam alan ise 58 bin metrekarenin üstünde gerçekleşti.

 

                MERAM ONBİNLERCE METREKARELİK PARK, OYUN VE YEŞİL ALANI DAHA KAZANDI

 

Meram’da bu yıl içerisinde tamamlanan parklar şunlar; “Alay Caddesi Trafik Eğitim Parkı, Alavardı Mahallesi Albüm Sokak Parkı, Hadimi Mahallesi Gazze Caddesi Zafer Sokak Parkı, Karahüyük Mahallesi Özkara Sokak Parkı, Karahüyük Mahallesi Seyyah Sokak Parkı, Aymanas Mahallesi Beypazarı Sokak Parkı, Yaylapınar Mahallesi Sağöz Sokak Parkı, Çarıklar Mahallesi Pınarcık Sokak Parkı, Yaka Mahallesi Şirinköy Sokak Parkı ile Alakova Mahallesinin 15550 Sokak, 15485 Sokak, 15357 Sokak ve 15285 Sokak Parkları , Karadiğin Mahallesi Otlu Sokak Parkı ve Hatunsaray Mahallesi Parkı ve Çomaklar Mahallesi Parkı.”

                Bu dönem içinde revize edilen parklar; “Melikşah Parkı ve Berlika Parkı Trafik Eğitim Alanı”

               

BAŞKAN KAVUŞ; “PROJELENDİRDİĞİMİZ HER PARKI HIZLICA HİZMETE SUNDUK”

 

Bünyesinde barındırdığı her tondan yeşilin Meram’ın en önemli değeri olduğunu hatırlatan Başkan Mustafa Kavuş, bu değeri artırabilmenin gayretinde olduklarını söyledi. Bu amaçla pandemi süreci boyunca çalışmalarını önlemleri alarak ara vermeden sürdürdüklerini ifade eden Başkan Kavuş, “Pandemi süreci bize şu gerçeği de gösterdi ki, gerek çocuklarımız gerekse büyüklerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın evlerinden fazla uzaklaşmadan, büyük kalabalıklar oluşturmadan mahallelerinde ya da sokaklarda sosyalleşebilmeleri, iyi ve eğlenceli vakit geçirebilmeleri bir şehrin olmazsa olmazıdır. Bu parklarımızı bu süreçte bu açıdan da önemsedik. Projelendirdiğimiz her parkımızı ve donatılarını hızlıca tamamlayarak hizmete sunduk. Park, oyun ya da eğlence alanları ile yeşil alanlarla vatandaşlarımızın nefes alabileceği parklar yapmak, yer sıkıntısından dolayı Meram’da zorda olsa hemşehrilerimiz için bu zorluğu bir şekilde aşarak onları yaşamaktan keyif alacakları bir ilçeye kavuşturmak öncelikli hedefimizdir. Bu nedenle hali hazırda devam eden projeler hızla tamamlanacak ve yeni parklar için çalışmalarımız artarak devam edecek” diye konuştu.  


Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu