Görüntülenme:
0

Covid 19 salgınında normalleşme sürecine hızlı bir şekilde hazırlanan Beyşehir Belediyesi vatandaşların yoğun olarak kullanacağı alanlar ve camilerde gerekli tedbirleri aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Covid 19 salgınına dair olumlu açıklamaları sonrasında Türkiye’de olduğu gibi Beyşehir’de de normale dönüş çalışmaları hız kazandı. Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır Bu kapsamda vatandaşların yoğun olarak kullanacağı alanlarda ve camilerde dezenfekte çalışmaları yaparak gerekli tedbirleri aldı.

Başkanımız Bayındır, Belediyemize bağlı ekiplerinin çalışma yürüttüğü çevre düzenlemeleri ve dezenfekte çalışmalarıyla ilgili incelemelerde bulunurken Konya müftülüğünün yaptığı duyuru ile 29 Mayıs Cuma günü Cuma namazı kılınacak alanların belirlendiğini dile getirerek şu açıklamalarda bulundu.

Başkanımız Bayındır, “İlçemizde ve ülkemizde koronavirüs salgını nedeniyle 16 Mart tarihinde camilerde cemaatle namaz kılmanın yasaklanmasından sonra Cumhurbaşkanlığımız, 29 Mayıs Cuma günü camilerin Öğlen ve ikindi namazları ile Cuma namazlarının, sosyal mesafe ve diğer kurallar gözetilerek camilerde kılınabileceği konusunda açıklamada bulunmuştu. Bu kapsamda Beyşehir merkezimizde, Eşrefoğlu Cami, TOKİ cami, Esentepe cami, Beytepe cami,  İmam Hatip Lisesi Tatbikat cami, Bademli Mahallesi Ö. Ş. Akkanat cami, Vuslat Park Meydanı, 75. Yıl Cumhuriyet Stadı ve sentetik çim sahada olmak üzere Cuma namazını bu hafta itibari ile kılacağız. Dış mahallelerimizde ise vatandaşlarımız kendi mahalle camilerinde kurallara uygun bir şekilde kılabilecek.” Dedi.

reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz