Kulübümüzden Açıklama

Bilindiği üzere Olağan Genel Kurulumuz 7 Ağustos 2020 cuma günü yapılacaktır. Genel kurula sayılı günler kala adaylarla ilgili herhangi bir gelişme olmaması haklı olarak hem camiamızı hem de bizleri ziyadesiyle üzmektedir.

Açıkçası bu durum kulübümüz açısından büyük sıkıntıları da beraberinde getirecektir.
Yeni sezon bilindiği üzere 12 Eylülde başlayacak. Her şeyden önce yoğun ve sıkışık geçecek maç takvimi için iyi bir kamp dönemi geçirilmesi gerekiyor. Bununla birlikte sözleşmesi sona eren futbolculardan devam etmesi istenenlerle bir an önce görüşülmesi öncelikle ele alınması gereken konuların başında gelmektedir.

Diğer taraftan, kamp planlaması, yeni sezon formaları, antrenman malzemeleri, yeni transferlerle ilgili görüşmeler, pilot takımımız 1922 Konyasporun akıbeti, mali sorumlulukların devri ile idari tabloların anlatımı, analiz dosyaları, amatör branşların durumu, yeni vergi sistemiyle ilgili konular gibi bir çok önemli detayı kulübümüzün geleceği açısından çıkacak adaylara anlatabilmeyi ve her türlü konuda yardımcı olabilmeyi, bir süredir hizmetkarı olduğumuz kulübümüzün geleceği adına büyük bir sorumluluk olarak görüyoruz.

Konyasporda görev almak bu şehir için bir şeyler yapmak büyük bir şereftir. Allah bize bu şerefi nasip etti. Sonrasında ise camiamızdan gelen ‘istifa talepleri’ doğrultusunda yönetim kurulu olarak bir karar verdik ve bu kararı kamuoyu ile paylaştık.

Genel kurula çok az bir süre kala, konunun ne kadar önemli ve hassas olduğunu bir kez daha hatırlatma ihtiyacı duyuyoruz.

Biz yönetimdeyken saha sonuçları kötü olduğu dönemlerde ortaya çıkanların, asıl şimdi görevden kaçmaması ve şehir adına sorumluluk alması gerekiyor. Konyaspor’a hizmet bu şehre hizmettir ve bu hizmetten kesinlikle kaçınılmamalıdır.

Ancak yaptığımız açıklamanın üzerinden bir hafta geçmesine rağmen hala adayların olmaması ya da ortaya çıkmaması, herkesin köşesine çekilip bu göreve talip olmak yerine, görev verilmesini beklemesi, süreci giderek çok daha zora sokmaktadır.
Haberin devamı için; konyaspor.org.trSource

reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz